Magazín CZEDMA
LabTestsOnline.cz

CZEDMA

CZEDMA je zájmové sdružení právnických osob s názvem Česká asociace výrobců a dodavatelů diagnostik in vitro a bylo založeno jako právnická osoba dle §20f občanského zákona v březnu 2001. Je zapsáno v registru zájmových sdružení právnických osob, vedeného u odboru vnitřních věcí Úřadu městské části Praha 6, pod č.reg. ZS 40/1/01 ze dne 9.5.2001.

plus_cerna.png

Fyziologické hodnoty vyšetřovaných analytů

 

Otázka - Procházel jsem webové stránky LabTestsOnline.cz a nenašel jsem u jednotlivých vyšetření hodnoty v jakých se mají nálezy pohybovat. To znamená jaké jsou ty tzv. normální, pak mírně zvýšené nebo snížené a na konec ty kritické a případně nějaké povídání k tomu.  Např. znám přesně výši nějaké své hodnoty, ale nenacházím na stránkách zda je to málo nebo hodně a jak moc málo nebo hodně to je. To je to, co uživatele stránek nejvíce zajímá.
Opravdu to na stránkách schází nebo jsem nešikovný a nenašel jsem to.

Odpověď - každý, kdo se setká s výsledkem laboratorního vyšetření, zajímá se především, zda je změřená hodnota „normální“ (fyziologická), snížená či zvýšená. Výsledek je tedy třeba porovnat s rozmezím fyziologických hodnot. Podle toho, jak se toto rozmezí určuje, hovoříme nejčastěji o referenčních hodnotách a určujeme dolní a horní referenční mez. Podrobnosti zde. 

 
Novinky, aktuality, oznámení
archiv novinek

24. Valná hromada CZEDMA

24. Valná hromada CZEDMA se koná ve středu 22. března od 10.30 hod. nově v FABRIKA HOTEL, Humpolec, Školní 511. Podrobný program, včetně připravovaných materiálů, jsou postupně uveřejňovány v členské sekci....

Laboratoře žijí IVDR

Pokračujeme v naších webinářích se zaměřením na IVDR. Tentokrát se podíváme jak IVDR dopadá na naše zákazníky, klinické laboratoře. Téma je    "Laboratoře žijí IVDR" Presentace se soustředí...

Copyright 2023 CZEDMA
Vyrobil CONTIMEX spol. s r.o.
Běží na CMS PRO-WEB

CZEDMA
Na Ořechovce 475 / 58, 162 00 PRAHA 6
E-mail: czedma@czedma.cz