Magazín CZEDMA
LabTestsOnline.cz

CZEDMA

CZEDMA je zájmové sdružení právnických osob s názvem Česká asociace výrobců a dodavatelů diagnostik in vitro a bylo založeno jako právnická osoba dle §20f občanského zákona v březnu 2001. Je zapsáno v registru zájmových sdružení právnických osob, vedeného u odboru vnitřních věcí Úřadu městské části Praha 6, pod č.reg. ZS 40/1/01 ze dne 9.5.2001.

plus_cerna.png

ČTK 14. října 2008

Webová stránka nabízí pacientům informace o nemocech a testech
    --------------------
    Ke zpravodajství: AUDIO
    --------------------
    Praha 14. října (ČTK) - Pacienti mají novou možnost vyhledat si na internetu informace o nemocech a laboratorních testech. Na webové stránce www.labtestsonline.cz se dozví podrobnosti třeba člověk, který má podezření na onemocnění žloutenkou. Zjistí si, kdy je vhodné podrobit se vyšetření, a dočte se, co na výsledcích testu znamenají jednotlivé zkratky a značky. Projekt dnes novinářům představil jeho národní koordinátor Jaroslav Racek z Ústavu klinické biochemie a hematologie Fakultní nemocnice v Plzni.
    Internetová služba lékařské biochemické a dalších odborných společností vznikla před sedmi lety v USA, dnes funguje v několika evropských zemích a v Austrálii. V USA stránku navštíví více než milion čtenářů měsíčně. Českou verzi nyní spustila Česká společnost klinické biochemie k 50. výročí svého vzniku.
    "Člověk si tam najde o své nemoci, co znamená, a také o testech, které chorobu pomohou diagnostikovat, a sledovat, jestli se odebírá krev ze žíly, jak se na test připravit a podobně," řekl Racek. Web nemá podle Racka suplovat práci lékaře, ale má pomoci pacientovi lépe se zorientovat a pochopit okolnosti jeho nemoci. Poučený pacient pak prý může lépe komunikovat se svým lékařem.
    Webová stránka neuvádí seznam laboratoří, kontakty na lékaře ani ceny vyšetření. Do konkrétní laboratoře odešle pacienta jeho ošetřující lékař. Naprostá většina laboratorních testů je hrazena zdravotními pojišťovnami. Podle předsedy České společnosti klinické biochemie Tomáše Zimy je laboratorní testování trochu nespravedlivě opomíjenou součástí lékařské péče. Přitom 70 až 80 procent lékařských rozhodnutí se zakládá na výsledcích laboratorních testů, upozornil.
    hck hš

www.labtestsonline.cz

 

 Předchozí     
 
Novinky, aktuality, oznámení
archiv novinek

24. Valná hromada CZEDMA

24. Valná hromada CZEDMA se koná ve středu 22. března od 10.30 hod. nově v FABRIKA HOTEL, Humpolec, Školní 511. Podrobný program, včetně připravovaných materiálů, jsou postupně uveřejňovány v členské sekci....

Laboratoře žijí IVDR

Pokračujeme v naších webinářích se zaměřením na IVDR. Tentokrát se podíváme jak IVDR dopadá na naše zákazníky, klinické laboratoře. Téma je    "Laboratoře žijí IVDR" Presentace se soustředí...

Copyright 2023 CZEDMA
Vyrobil CONTIMEX spol. s r.o.
Běží na CMS PRO-WEB

CZEDMA
Na Ořechovce 475 / 58, 162 00 PRAHA 6
E-mail: czedma@czedma.cz